Zvěsti a nadějeplné dohady ohledně ohebných displejů z produkce Samsungu kolují už slušnou řádku let, ale prozatím jsme neměli možnost vidět žádný z nich opravdu reálně v akci. To by se však teoreticky velmi brzy mělo změnit, protože podle informací ETNews v Samsungu plánují už na letišní léto spuštění sériové produkce ohebných OLED displejů. Samozřejmě půjde asi zatím jen o pilotní testovací dávku, ale i tak jde o velký pokrok.

Ohebný displej by měl být hlavním tahákem a klíčovým prvkem chystaného modelu Samsung „X“, který je očekáván zhruba někdy během prvního čtvrtletí 2019. Ale samozřejmě nebude jediným kouskem, který si na tyto ohebné displej brousí zuby, protože v řadě už stojí velikáni jako Motorola, Huawei, OPPO nebo Apple s vlastními velikášskými plány.

Jedna z variant ohebného designu dle OPPO

Zahaleno tajemstvím však zůstává reálné rozvržení ohebného displeje, protože některé z minulých patentů s rozevíráním přesně v polovině řešily zásadní problém s nemožností kontroly stavu displeje v zavřeném stavu. Podle posledních zpráv je tak dokonce možné, že tyto ohebné OLED displeje z produkce Samsungu se budou ohýbat zhruba ve svou třetinách a část displeje tak i po zavření bude vždy viditelná. Každopádně by se v otevřeném stavu mělo jednat o pořádné macky se 7″ nebo 8″ úhlopříčkou celkově.

Oficiální představení této technologie připravené pro masové nasazení na trhu se očekává v prvních měsících roku 2019, takže jsme revoluci blíže než si myslíme. Podle slov CEO Samsungu se totiž ohebné displeje v blízké budoucnosti stanou standardem a nebude se tak jednat jen o náhodný výstřel do tmy a kuriozitu. Držíme palce a těšíme se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.