Herní telefony se v poslední době staly další zbraní výrobců k pokoření trhu a některé velké značky s radostí naskočily na tento rozjíždějící se vlak. Vše začalo aktivitou amerického Razeru s herním Razer phone, který pak velmi brzy následoval i Xiaomi BlackShark, ASUS ROG nebo Nubia Red Magic. Tím však příval herních telefonů zdaleka nekončí, protože volání herní divočiny plánují vyslyšet i další výrobci s Huawei v čele.

Alespoň tedy podle odhalených plánů firmy na druhé pololetí letošního roku, protože sám prezident obchodních operací firmy, pan Jim Xu, v aktuálním rozhovoru potvrdil práce na herně zaměřeném Android telefonu, který by měl dorazit na trh právě ve druhé pololetí. Dále pak zmínil příchod telefonu s ohebným designem pro rok 2019 a vyloučil plány na výrobu telefonů s mechanickými pohyblivými částmi po vzoru OPPO Find X a VIVO Nex.

Ačkoliv jsme se od pana Xu nedočkali přesného data vydání zmíněného herního telefonu, tak vše nahrává jeho představení na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně, i když se objevily i spekulace posunující tento termín až na prosinec. Podle posledních spekulací by pak telefon měl dostat výkonný procesor Snapdragon 845 a dostane se i na firemní revoluční patentovanou technologii GPU Turbo ke zvýšení výkonu grafického čipu, která debutovala nedávno u modelu Honor Play. Do zahájení veletrhu IFA zbývají stále ještě více než dva měsíce, takže se určitě do té doby objeví více informací o chystaném herním telefonu od Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.