Čínské OPPO patří na domácím a asijském trhu k největším a nejúspěšnějším hráčům a tak je jasné, že se nemůže pouze spoléhat na vlajkové modely. Chystané OPPO A5 k nim rozhodně patřit nebude a zařadí se tak spíše po bok modelu Realme 1, alespoň podle dnes odhalených specifikací tomu tak bude. Ale s tím by pak měla ruku v ruce jít i velmi solidní cena.

Podle obrázků půjde o telefon s full-screen displejem, minimálními rámečky a v dnešní době nezbytným vykousnutím, kde se schová senzor přední selfie kamerky a plejáda senzorů. Tělo telefonu je z kombinace kovu a skla s tloušťkou 8.2 mm a k dispozici bude v růžovo-zlaté nebo modré barevné variantě. Na zádech vidíme senzory duálního fotoaparátu, takže i v tomto ohledu půjde o upgrade v porovnání s Realme 1. Podle všeho také OPPO rezignovali na čtečku otisků prstů a odemykání telefonu tak zabezpečí primárně jen funkce rozpoznání obličeje.

Oznámené specifikace zahrnují 6.2-palcový displej s HD+ rozlišením 1520×720 pixelů (tedy poměr stran 19:9), procesor Snapdragon 450 spolu se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, zadní duální fotoaparát 13 Mpix + 2 Mpix, selfie 8 Mpix kamerku, nadstandardní 4230 mAh kapacitu baterie a systém Android 8.1 Oreo. Prozatím neznáme cenu ani přesné datum vydání, ale telefon by měl být k mání už velmi brzy.