Nešťastná situace ohledně systémového updatu pro Bluboo S3 už snad brzy bude vyřešena, protože se tato kauza táhne poměrně dlouho. Výrobce sliboval systém Android 8.1 Oreo hned od začátku, ale telefon nakonec dostal jen Android 7 a čekání na update se protahovalo a protahovalo. Zpoždění prý údajně bylo způsobeno průtahy a komplikacemi při GMS certifikaci, ale snad už je vše na dobré cestě a velmi brzy se majitelé S3 dočkají.

Bluboo sice vydali softwarový update pro S3 před týdnem, ale jednalo se pouze o menší opravy a vylepšení výdrže baterie, build byl založen stále na Androidu N. Dnes se však do oběhu dostalo video ukazující dokončený Oreo build běžící na S3 a telefon se dočká celé řady zásadních vylepšení a úprav. Některé jsou očekávané a spojené přímo s Oreo, jako třeba nové ikony nebo rychlé menu, ale další jako například podpora technologie Face Unlock jsou příjemným bonusem.

Další velmi zajímavou vychytávkou je funkce virtuální SIM karty, díky které můžete používat síťové funkce, hovory a zprávy i při absenci SIM karty a vypnuté Wi-Fi. Jedná se o zcela novou technologii a funkci a bude se hodit zejména častým cestovatelům po světě, stačí se jen přihlásit v aplikaci k některé nabídce tarifů a je vymalováno. Jen je nutné podotknout, že i virtuální SIM při zapnutí blokuje jeden z fyzických SIM slotů.

Podle zpráv přímo z Bluboo už je opravdu update na Oreo pro S3 záležitostí posledních několika dní a GMS certifikace se chýlí k úspěšnému konci. A Bluboo S3 si navíc momentálně můžete pořídit se $30 slevo za 169 dolarů například ZDE, veškeré novinky a informace jsou pak samozřejmě k mání na oficiálních stránkách.