Dnes se nám do ruky dostaly velmi zajímavé rendery údajného chystaného telefonu značky Nubia, které momentálně kolují internetem a teoreticky by mohlo jít o dlouho očekávaný kousek Nubia Z18. Sice tyto obrázky moc nesedí na minulé informace a uniklé snímky, ale člověk nikdy neví. Může se tak klidně jednat o zcela jiný model nebo jen fanouškovskou fantazii, proto berte tento článek s lehkou rezervou.

Každopádně telefon na těchto snímcích vypadá opravdu parádně, s minimálními rámečky kolem displeje a jen velmi mírnou „bradou“. Nikde ani stopa po senzoru přední selfie kamerky, takže by se opět mohlo jednat o vysouvací mechanismus jako například u OPPO Find X nebo VIVO Nex. Ale to nejzajímavější najdeme na zadní straně, kde jsou jasně viditelné analogové hodiny.Mohlo by to znamenat přítomnost sekundárního displeje na znázorňování notifikací a jednoduchých widgetů po vzoru Meizu Pro 7 nebo Yota Phone ? Těžko odhadovat, žijeme přece jen v době Photoshopu.

This slideshow requires JavaScript.

Telefon samotný nebude úplně nejtenčí, ale to se dá pochopit vzhledem ke čtečce otisků prstů umístěné na boku přístroje. Tedy abychom byli přesní, při bližším pohledu na obrázky to vypadá jako čtečka otisků na obou stranách telefonu… Takže možná další malá designová revoluce. Jinak stojí za zmínku i zajímavě designově řešený duální zadní fotoaparát s duálním LED bleskem, nebo přítomnost USB Type-C portu a 3.5 mm audio jacku.

Pokud by se teoreticky opravdu jednalo o Nubia Z18, tak se všeobecně odhaduje i velmi slušná výbava zahrnující procesor Snapdragon 845, alespoň 6 GB RAM a 64 GB UFS 2.1 vnitřní paměti. Prozatím však nejsou k dispozici ani náznakem nějaké bližší informace o datu vydání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.