Po poměrně dlouhém čekání se konečně dočkali všichni fanoušci značky UMIDIGI, protože vlajkový model Z2 Pro konečně dnešním dnem vstoupil do reálnější fáze svého života. Na oficiálních stránkách firmy je totiž možné se zaregistrovat k předprodejům a dnes jsme se také dočkali oznámení další speciální verze tohoto telefonu – Carbon Fiber. A podle slov CEO firmy, pana Jonnny Zhanga by se základní cena luxusní keramické edice měla pohybovat kolem 359.99 dolarů, což na podobně zpracovaný model s procesorem Helio P60 není zlé.

UMIDIGI Z2 Pro může nabídnout 6,2-palcový displej s FHD+ rozlišenm a poměrem stran 19:9, procesor Helio P60 s funkcemi AI, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 3550 mAh kapacitu baterie s 18W klasickým nabíjením a 15W Qi bezdrátovým nabíjením, zadní duální fotoaparát s hlavním senzorem S5K2P7 (16 Mpix + 8 Mpix) a 1.12μm pixely či f/1.7, který známe například z OPPO R15 nebo LG V20, 16 Mpix selfie kamerku Sony IMX371, kterou pro změnu známe třeba z OnePlus 5T, globální LTE frekvence včetně našich, NFC čip nebo čistý systém Android 8.1 Oreo.

This slideshow requires JavaScript.

Nová Carbon Fiber varianta nabídne další velmi dobře vypadající alternativu k základní stylové Twilight verzi, nebo luxusní keramické. Carbon fiber aneb uhlíkové vlákno je velmi odolný materiál, který je ale také poměrně lehký a nedávno jsme měli možnosti vidět jeho použití například u OPPO Find X nebo OnePlus 6 Avengers edice. Oba tyto telefony ale nepatří zrovna k nejlevnějším, což by neměl být případ UMIDIGI Z2 Pro.

UMIDIGI také vyhlásili giveaway událost, ve které rozdávají 5 kusů luxusní keramické varianty Z2 Pro. Stačí jen splnit všechny požadavky na oficiálních stránkách a mít trochu toho pověstného štěstíčka. Předprodeje samotné by měly vypuknout někdy později v červenci a Z2 Pro rozhodně nevypadá špatně.