Že záběr společnosti Xiaomi je opravdu široký asi všichni víme. Vymýšlejí a prodávají všechno. Někdy jde o naprosté zbytečnosti, ale ve většině případů jsou jejich gadgety dobrými a chytrými pomocníky. Dnes byly uvedeny dvě podložky pod počítačové myši, Xiaomi Mi Mouse Pad a Mi Smart Mouse Pad.

Nejdřív se mrkneme na podložku „chytrou“, o které společnost tvrdí, že je tak skvělá, že letos získala cenu German Red Dot Design Award. Mi Smart Mouse Pad je vybavena bezdrátovým nabíjecím modulem Qi, který dokáže nabít jak bezdrátovou myš, tak i telefon s výkonem 7,5 W. Efektivita nabíjení je 75%.

Vestavěný čip automaticky detekuje, zda je zařízení umístěno na nabíjecí ploše a také kontroluje teplotu a nabíjení ukončí po úplném dobití zařízení. V pravém horním rohu je tlačítko z hliníkové slitiny, kterým lze měnit RGB osvětlení, a to otáčením doleva či doprava.

Povrchová úprava podložky je navržena tak, aby myš reagovala rychle a přesně, spodní strana má protiskluzovou TPU úpravu. Rozměry Mi Smart Mouse Pad jsou 420×260 mm a cenovka je stanovena na 259 jüanů (39 dolarů).

Druhá podložka Mi Mouse Pad je vhodným doplňkem pro hraní her. Její povrch by měl zvýšit výkon snímače myši a kontrolovat její rychlost. Spodní část podložky je opatřena přísavkami, které jednak zabraňují klouzání, ale také drobným otřesům při intenzivním používání myši. Rozměry Mi Mouse Pad jsou 355×255 mm při tloušťce 2,35 mm a hmotnosti 196 gramů. K mání je za 49 jüanů (cca 8 dolarů). Obě podložky můžete zakoupit ode dneška na Xiaomi Youpin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.