Momentálně byste dostupné modely telefonů se čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji na prstech jedné ruky středně úspěšného dřevorubce. Ale ve velmi blízké budoucnosti by měl jejich počet raketově narůst, protože se do tohoto podniku vrhne celá řada výrobců. A nejedná se pouze o chystaný Samsung Galaxy S10, ale podle posledních zpráv z Číny i HMD Global pracují na vlajkové lodi značky Nokia s touto technologií.

Údajně je tento model ve vývoji již od letošního února a původně se jeho uvedení očekávalo už na konci prvního pololetí, ale kvůli lehkým produkčním problémům vše dostalo skluz a momentálně se odhaduje až pozdní srpnový termín v souvislosti s veletrhem IFA 2018 v Berlíně.

Zatím není zcela jasné ani pojmenování tohoto telefonu, možností je „Nokia 9“, ale prozatím je hlavním pracovním označením Nokia A1 Plus. HMD Global by také údajně na vývoji měli spolupracovat s FIH Mobile (alias Foxconn) a telefon bude vybaven zmíněnou čtečkou otisků prstů pod OLED displejem z produkce LG. Zbytek specifikací je zahalen tajemstvím, ale obecně se předpokládá například trojitý zadní fotoaparát a jiné. Těšme se na veletrh IFA do Berlína.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.