Zakladatel firmy Meizu, pan Huang Zhang, byl v posledních dnech nečekaně aktivní v odpovědích fanouškům značky na sociálních sítích a měli jsme se tak možnost dozvědět některé velmi zajímavé novinky přímo z úst toho nejpovolanějšího. Velkou pozornost samozřejmě přitáhlo odhalení nových informací o Meizu 16 Plus, koneckonců půjde o opravdovou vlajkovou loď se 6,5-palcovým displejem, Snapdragonem 845 a 8 GB RAM. Ale chystá se na nás i další kousek v podobě Meizu X8 a rozhodně bude o co stát.

Podle jeho informací by totiž mělo Meizu X8 stát kolem 2000 juanů (zhruba 304 dolarů) a půjde tak o telefon mířící do střední třídy, oproti high-end ambicím Meizu 16 Plus. Huang Zhang si neodpustil i srovnání s konkurencí a podle jeho slov by mělo X8 být lépe vybavené než Xiaomi Mi 8 SE, což je jak jistě víte první telefon s velmi povedeným procesorem Snapdragon 710.

Meizu X8 by podle předchozích informací mělo tento procesor využívat také, takže jsme poměrně zvědavi čím přesně se bude Meizu snažit nabídnout lepší vybavení. Samotný procesor je sám o sobě velmi výkonný a v podstatě naplňuje předpoklady a nároky na high-end. Jedná se opravd ú o moderní kousek křemíku vyráběný 10nm procesem, osmi-jádrovou architekturou s jádry Kryo 360 taktovanými maximálně na 2.2 GHz, grafikou Adreno 616. Antutu skóre by mělo dosáhnout zhruba 170.000 bodů, což není špatné, že ?

Hlavním rivalem tak bude zmíněné Xiaomi Mi 8 SE, které se prodává už za 1799 juanů (273 dolarů) za základní 4GB+64GB verzi a 1999 juanů (303 dolarů) za 6GB+64GB variantu. Od Meizu X8 bych tak očekával už 6 GB RAM v základní verzi aby se cenově Xiaomi rovnalo a pak ho teoreticky mohlo překonat zmíněným lepším dalším vybavením. No snad se zadaří.