Ohodnoťte článek

Podle toho, jakou rychlostí se internetem šíří spekulace a fotky telefonu Huawei Mate 20 bychom mohli snadno začít žít v domnění, že jeho uvedení je na spadnutí. Některé zprávy tvrdí, že by Mate 20 mohl dorazit už v létě, skeptikové však říkají, že dřív než na podzim prostě telefon venku nebude.

Ať tak či tak, máme tu další snímek telefonu, který odpovídá tomu, co jsme už mohli vidět před týdnem a vlastně kopíruje i schématický nákres. Ten byl k vidění také před týdnem.

Podle dnešní fotky je zřejmé, že horní výřez nad displejem chybí a rámečky jsou skutečně nulové. Úzká je i brada a horní rámeček, ve kterém jsou uloženy senzory, fotoaparát a sluchátko.

Vzhledem telefon nezapře své předchůdce z řady Mate, je jako oni vysoký a poměrně úzký. Mate 20 už dokonce prošel testem Antutu, ale s největší pravděpodobností se jednalo pouze o prototyp. Ale i ten zaznamenal skvělé skóre 356 918 bodů. Přístroj byl testován s procesorem Kirin 980 a pokud bude finální stroj tímto čipsetem skutečně osazen, bude výkonem drtit snad všechny top modely letošního roku.

Každopádně na nějaké ukvapené závěry zatím není místo, protože do vydání telefonu zbývá ještě spousta času, takže si raději počkáme na další informace, které snad budou poněkud přesnější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.