Fyzická Home tlačítka se snímači otisků stále preferuje velká řádka uživatelů. Ovšem s příchodem přístrojů s úzkými rámečky je stále těžší osadit Home tlačítko do brady a k tomu do něj integrovat i funkce navíc. S tímto problémem se potýká i společnost Meizu, která je pověstná svými tlačítky mBack.

Do nich integrovali nejen snímač otisků, ale přidali i další funkce, jako je procházení uživatelského rozhraní a podpora gest pro rychlé akce. Meizu se ani v současné době bezrámečkových telefonů nechce technologie mBack vzdát a chtějí ji použít i v případě chystaného Meizu 16.

U Meizu 16 najdeme mBack v pokročilejší verzi než doposud, ale nebude to v pravém slova smyslu fyzické tlačítko. Technologie Super mBack se přesune do displeje a bude nabízet používání gest ve formě poklepání na displej, případně dlouhého či krátkého stisknutí.

To vše oznámil generální ředitel Meizu na jejich oficiálním fóru a ujistil fanoušky, že se skutečně mají na co těšit. Meizu 16 by se měl objevit zhruba v polovině srpna/augusta a podle všeho přijde ve dvou verzích, z nichž jednu bude pohánět Snapdragon 845 a druhou pak Snapdragon 710. Nad displejem by neměl být výřez, ale i přesto se dočkáme Full- screen designu a poměru stran 18:9.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.