Čekání na novou verzi slavného retro „Matrix“ telefonu, alias banánku v podobě modelu Nokia 8110 4G se chýlí ke konci, protože už tento kousek prošel čínskou TENAA certifikací a brzy tak určitě zamíří do prodejů. Poprvé byla tato Nokia oznámena v únoru na veletrhu MWC a před pár týdny už se dokonce v některých evropských státech objevily předprodeje. Reálná dostupnost se však stejně odhaduje i v Evropě na polovinu července.

Například v Singapuru už je ale Nokia 8110 4G k mání a první zákazníci tak mohou užívat tohoto parádního retro kousku. Samozřejmě se nejedná o nějaké „nabušené dělo“, ale i tak bude telefon lépe vybavený než podobně situovaná nová verze Nokia 3310. Uživatel bude mít k dispozici Wi-Fi připojení, základní podporu instalace aplikací nebo i 4G LTE konektivitu.

This slideshow requires JavaScript.

Telefon bude mít 2.4-palcový displej s rozlišením 320×240 pixelů, 1.1 GHz procesor Qualcomm 205, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti, 1500 mAh baterii slibující až 20 dnů výdrže na jedno nabití nebo KaiOS systém. Díky tomu nebude vše kompatibilní s Google Play a nebude tak možné stahovat veškeré dostupné aplikace, ale k mání by mělo být dostatek těch opravdu důležitých.

V Číně bude Nokia 8110 4G vypuštěna na trh s cenou v přepočtu kole 75 dolarů, což je o něco lepší než 80-90 eurové hodnoty objevující se v evropských předprodejích. Takže uvidíme, kde bude výhodnější si tento stylový kousek pořídit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.