Současný trh s mobilními telefony je opravdu pro výrobce velmi nehostinné místo se zákony džungle a konkurence je vyšponovaná na maximum. Ještě v nedávné minulosti se korejský velikán Samsung jen pohrdavě ohlížel na své rivaly, protože nezávisle na jejich úspěších měl své jisté. To už ale není pravda a podle posledních zpráv to vypadá, že se Samsungu letos nepodaří naplnit své odhady ohledně 350 milionů prodaných kusů.

Přičítat to lze velmi agresivnímu letošnímu nástupu ze strany čínských výrobců, protože Xiaomi nebo Oppo začínají likvidovat zákopy Samsungu zejména na domácím trhu. V průběhu minulých let přišel Samsung na čínském trhu až o 20 % odbytu a tento trend by se měl v příštích měsících a letech dokonce ještě zvýraznit. Rok 2018 sice pro Samsung začal velmi nadějně se 78 miliony kusů prodaných v prvním čtvrtletí, ale od té doby se toho dost změnilo.

Podle posledních odhadů se telefonů z řady Galaxy S9 neprodá dohromady v roce 2018 více než 30 milionů kusů, což je nejslabší výsledek pro řadu Galaxy S od roku 2012. A to jsou S9 velmi povedené telefony, které ovšem trpí přestřelenou cenou a ve spoustě ohledů už ani nejsou tak dominantní jako v minulosti, viz například nástup nového krále mobilní fotografie v podobě Huawei P20 Pro. Samsung se sice snaží poklesy kompenzovat nižšími modely, ale i ty jsou často v porovnání se zcela srovnatelnou konkurencí výrazně dražší. Celoroční odhady prodejů jsou tak jen velmi fantaskní chimérou a v Samsungu mohou jen doufat, že by situaci mohl ještě změnit příchod Galaxy Note 9.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.