Kdysi tak populární malé tablety s 8-palcovými úhlopříčkami displeje a poměrem stran 4:3 jsou v současnosti ohroženým druhem se sklonem k vyhynutí. Dokonce i chystaný Xiaomi Mi Pad 4 z prvních obrázků vypadá jako zrádce linie, protože bude s největší pravděpodobností mít 16:10 širokoúhlý displej. Ale stále ještě existují hrdinové a naděje lidstva, protože například nový Teclast M89 dokáže splnit vaše tabletové sny.

Tedy pokud toužíte po malém skladném tabletu pro konzumaci mediálního obsahu a preferujete formát 4:3 podobný iPadu Mini nebo pravě Mi Padu. To vše vám nabídne i Teclast M89, který se dvěma výše zmíněným výtečníkům podobá a stejně jako oni má 7,9-palcový OGS displej s rozlišením 2048×1536 pixelů a ochranným sklem Gorilla Glass. Procesorem je pak hexa-core MTK8176, které sice papírově ztrácí v benchmarcích na dnes hojně užívané Helio X20, ale v reálným podmínkách nabídne lepší výkon, zejména své grafické části Power VR GX6250.

Tablet dále nabídne 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, microSD slot, Wi-Fi ac, Bluetooth, USB Type-C a 3.5 mm audio jack. Potěší i přítomnost microHDMI portu, protože se ho v poslední době spousta výrobců tabletů začíná zbavovat. Systémem je sice starší Android 7.0, ale konkrétně u tabletů to není až tak zásadním problémem. Zpracování je pak samozřejmě celokovové a tloušťka jen 7.4 mm.

Velmi rozumně vypadá i cena, protože oficiálně se tablet začne prodávat na e-shopu Banggood za 169.99 dolarů, ale určitě budou k mání i nějaké ty slevové akce. První z nich ostatně vypukne hned na začátku prodejů 26. června, kdy prvních 10 zákazníků získá Teclast M89 za poloviční cenu. Zkusíte také své sniperské štěstí 26. června v 15:00 (GMT+8) ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.