Že se blíží vydání novinkového tabletu z dílen Xiaomi, Mi Pad 4, už všichni víme. Dokonce známe i nějaké ty specifikace. Dneska je doplníme i o fotky a hlavně o verze, ve kterých bude tablet nabízen a k nim přihodíme i ceny.

Nejdřív si ale dáme krátkou rekapitulaci parametrů. Xiaomi Mi Pad 4 bude mít 8 palcový displej a podle fotek, které se potulují na čínském Weibo se dá říci, že bude mít i poměrně úzké boční rámečky kolem.

Sice se spekulovalo, že tablet bude mít poměr stran 18:9, podle snímků to ale spíš vypadá na klasiku v podobě poměru 16:10 a také většina designových prvků je převzata z loňského modelu.

Je potvrzeno, že použitým procesorem je Snapdragon 660. A k tomu jedním dechem doplníme i kapacitu interní paměti, která dosáhne na 64 GB. O kapacitě RAM paměti se zatím nic neví, ale je velmi pravděpodobné, že to budou 4 GB. A za tuhle verzi budou chtít prodejci 1499 jüanů, což je zhruba 230 dolarů, a to není vůbec špatná cena.

Proslýchá se, že se Mi Pad 4 objeví i v druhé verzi s podporou LTE, 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště a ta bude údajně naceněna na 1999 jüanů (308 dolarů). Ale existence této verze není potvrzena a jde o pouhou spekulaci. Každopádně za tři dny budeme vědět podstatně více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.