Moderní tablety a notebooky postavené na platformě Gemini Lake od Intelu už se konečně začínají dostávat na trh i z produkce čínských značek, což znamená v mnoha případech velmi povedené kusy křemíku za velmi slušné ceny. A jedním přesně takovým je i konvertibilní 2in1 tablet ALLDOCUBE KNote 5, který můžeme najít například v nabídce e-shopu Gearbest.

ALLDOCUBE KNote 5 je zařízení 2v1, tedy tablet s připojitelnou klávesnicí, která je v tomto případě vybavena kloubem umožňujícím 360-stupňovou rotaci, takže je tablet použitelný hned v několika módech. Jinak může nabídnout například 11.6-palcový dotykový displej s FullHD rozlišením, ultra úsporný quad-core procesor Intel Celeron N4100 zmíněné platformy Gemini Lake, grafiku Intel HD Graphics 600, 4 GB LPDDR4 RAM, 128 GB SSD disk a samozřejmě Windows 10. Celé zařízení váží jen 750 g a slibuje až 10 hodin výdrže na baterii. To zní velmi zajímavě, že ?

A podobného ražení je i cena, protože za balení tabletu včetně klávesnice momentálně zaplatíte na e-shopu Gearbest jen 299.99 dolarů. Za to dostanete plně vybavený stroj se vším všudy, který jen tak neuvedete do úzkých a díky SSD disku by i reakce systému měly být opravdu bleskové.