Výborně vypadající UMIDIGI Z2 Pro je už v základní verzi skvěle vybaveným telefonem, ale podle všeho výrobci chystají ještě něco více extra. Speciální edice Z2 Pro by měla mít keramická záda spolu s kovovým rámem a bude tak opravdu luxusní.

Použity keramický materiál navíc nebude jen tak nějaký, ale bude se jednat z nový typ keramiky oxidované mikrokrystaly zirkonia. Celý proces výroby je opravdu komplexní a složitý, ale určitě bude stát za to, protože tato keramika nabídne 8-8.5 stupně na Mohsově škále tvrdosti. Takže bude výrazně odolnější proti poškrábání a celkově značně fortelnější. Nemluvě o lepším příjmu signálu, čehož využije i ultra rychlé 15W Qi bezdrátové nabíjení.

Oproti modelu Z2 se také u Z2 Pro dočkáme výrazně vylepšených senzorů fotoaparátů. Konkrétně půjde o špičkové senzor S5K2P7 u duálního zadního fotoaparátu (16 Mpix + 8 Mpix) s velikostí pixelů 1.12μm a velkým optickým formátem 1/1.28″. Takže by teoreticky Z2 Pro mělo podávat opravdu výborné výkony i za horších světelných podmínek. Ostatně jedná se o stejné foto vybavení jako má například OPPO R15, LG V20  Nokia 7 a jiné vlajkové modely. I přední selfie kamerka je nejvyšší kvality (16 Mpix Sony IMX371) a známé ji třeba z OnePlus 5T. Takže o fotoaparáty u Z2 Pro se nemusíme bát.

This slideshow requires JavaScript.

Předprodeje UMIDIGI Z2 Pro a samozřejmě ani jeho speciální keramické edice zatím nejsou k dispozici, takže musíme pro začátek vzít zavděk standardní Z2. Ta už je v nabídce e-shopu Gearbest za 249.99 dolarů v černé, Twilight nebo černé Twilight verzi. Od příštího týdne by měl telefon být k mání za stejnou cenu na oficiálním Aliexpress obchodě značky. Veškeré detaily o celé řadě Z2 najdete na oficiálním webu UMIDIGI.