Vedle špičkových telefonů řady P20 a Mate pracuje společnost Huawei i na přístrojích střední třídy. A nejen to, chystají i novinkový čipset, který už svým názvem Kirin 710 dává jasně najevo, komu hodlá konkurovat.

O tom, že to soupeření až tak lehké nebude, se už rozepsal kolega Martin ve svém článku. Samozřejmě, vždy až fungování v ostrém provozu prověří kvality procesoru. A to prověření by mohlo nastat v dohledné době, protože Huawei chystá první telefon s tímto čipsetem. Ten ponese název Huawei Nova 3 a debutovat by podle zatím nepotvrzených informací mohl už příští měsíc.

O dalších parametrech Nova 3 se nic moc neví a dokonce i čínští tipaři taktně mlčí. Můžeme si tedy zkusit zaspekulovat a tipnout my. U telefonů řady Nova byl vždy asi největším prodejním tahákem fotoaparát. Kupříkladu Nova 2s měl duální jak zadní, tak i přední kameru. Světelnost objektivů byla velmi dobrá, nechyběl PDAF a nahrávání videa do 4K rozlišení.

Podobně tomu bylo i u Nova 3e, který se objevil letos v březnu/marci. Doufejme tedy, že Huawei Nova 3 bude pokračovat v této tradici. Podle dostupných fotek na čínské síti se opět nevyhneme hornímu výřezu nad displejem a design je dosti podobný tomu, který jsme zaznamenali u jeho předchůdců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.