Telefon Nokia X6 láme v Číně prodejní rekordy a mizí v prodejích jako teplé housky z krámu. Díky tomuto enormnímu zájmu fanoušku přislíbil hlavní produktový manažér Juho Sarvikas, že se telefon podívá i na globální trhy.

Stále však není jisté kdy se tak stane a zda bude mít globální verze stejnou výbavu jako ta čínská. Proslýchá se, že v dohledné době by se Nokia X6 měla začít prodávat na Tchaj-wanu a údajně i v Rusku a vzhledem k tomu, že byla včera na krátkou chvíli zalistována i na oficiálních stránkách Nokia, by se mohla brzy začít prodávat i na dalších trzích.

K dispozici by, alespoň podle obrázku, měla být na globálním trhu s naprosto stejným designem jako v Číně. Zda budou shodné i parametry je zatím tajemstvím. Samozřejmě, že krátké zalistování na oficiálních stránkách mohlo být záměrné, aby upozornilo, že se doba prodejů mimo Čínu blíží.

Původně se předpokládalo, že by se Nokia X6 mohla na světových trzích objevit začátkem července/júla, ale je dost možné, že se tento termín posune kvůli dodávkám telefonů pro čínské zákazníky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.