Fantastická prodejní čísla a permanentně prázdné virtuální regály v Číně dominují zprávám o vlajkovém modelu od Xiaomi a my v Evropě zatím jen tiše závistivě slintáme. A ještě chvíli asi slintat budeme, protože podle posledních zpráv by oficiálně Xiaomi Mi 8 měl dorazit do Evropy až v průběhu srpna, navíc pravděpodobně jen do několika států, zatím se hovoří o Španělsku, Itálii a Francii.

Navíc by podle těchto zpráv měla do Evropy dorazit jen standardní edice v černé a modré barvě, s možností výběru mezi 6 GB RAM + 64 GB a 6 GB + 128 GB. Takže se může velmi jednoduše stát, že všichni fanoušci natěšení na nadupanou Explorers edition mohou zcela ostrouhat. Ale samozřejmě se může stát, že Xiaomi ještě změní názor, například pokud budou čelit extrémnímu zákaznickému zájmu. Ceny zakladních verzí by se měly pohybovat i v evropských poměrech kolem velmi rozumných čísel, 6GB+64GB verze by měla stát kolem 365 euro, přičemž vyšší 6GB+128GB pak lehce přes 400 euro.

To jsou skvělé ceny, tedy pokud na ně opravdu dojde. Xiaomi Mi 8 patří k absolutní špičce a s podobnou cenou by asi nebylo co řešit, protože by srovnatelná konkurence byla výrazně dražší. Citelné by to bylo například pro OnePlus, protože základní model OnePlus 6 se prodává za cenu přesahující 500 euro. Můžeme tak jen Xiaomoi držet palce a evropskou dostupnost v duchu jen a jen popohánět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.