Tak se nám to blíží. Představení tabletu Xiaomi Mi Pad 4. Víme, že akce proběhne 25. června/júna a kromě tabletu uvidíme i telefon Xiaomi Redmi 6 Pro.

Ještě včera jsme o některých parametrech Mi Pad 4 spekulovali, ale dnes došlo na potvrzení. Tablet bude mít 8 palcový displej, to je už jasné. A nově se dovídáme, jaký typ procesoru bude použit. Měl by to být Snapdragon 660.

To je jistě fajn, protože Snapdragon 660 patří mezi poměrně výkonné procesory. Ovšem neradujme se až příliš. Xiaomi inženýři se totiž rozhodli, že jej podtaktují z běžných 2,2 GHz na 2,0 GHz. To aspoň plyne z firmwaru, který rozkopali pánové z XDA.

Každopádně slogan na teaseru, který Xiaomi vypustila do éteru praví, že Mi Pad 4 dostane zřejmě jakési softwarové vylepšení, které nabídne „inteligentní zrychlení hry“. Těžko říci, co si pod tím představit, ale dost možná bude tablet optimalizován pro lepší herní zážitek.

Co se týče dalších parametrů, očekává se, že zde najdeme 13 MPix zadní fotoaparát a 5 MPix přední kameru, 6000 mAh baterii a poměr stran displeje 18:9, což u 8 palcového tabletu není zrovna moc praktické.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.