Xiaomi Mi Max 3 je další v řadě velmi očekávaných telefonů od Xiaomi a v minulých dnech jsme mohli vidět celou řádku informací a obrázků, ze kterých se ale potvrdila jen malá část. Ostatně níže se můžete mrknout na jeden takový falešný plakátek se specifikacemi. Naštěstí už ale telefon prošel čínskou certifikací TENAA, takže máme už i reálný obrázek Mi Max 3 a s ním i některé hardwarové parametry.

Designově bude Mi Max 3 navazovat spíše na minulou generaci, než na moderní modely jako Mi MIX 2 nebo Mi 8. Největší změnou tak bude asi 18:9 poměr stran displeje, který bude zasahovat skoro až do tabletových vod a měl by mít úhlopříčku 6,9-palce a FullHD+ rozlišení. Vzadu je pak jasně viditelný duální senzor zadního fotoaparátů, což je další vítaná změna, protože Mi Max 2 v této oblasti docela pokulhával.

Falešný plakátek Mi Max 3

Navzdory původním očekáváním a (falešným) informacím bude mít s největší pravděpodobností Xiaomi Mi Max 3 lehce dietnější typ procesoru. Původní nadějeplné spekulace o Snapdragonu 660 nebo dokonce Snapdragonu 710 jsou lehce narušeny zveřejněným taktem jader 1.8 GHz, což by spíše ukazovalo na Snapdragon 636. Paměťových variant telefonu by měla být hned celá řada, od 3 GB/ 4 GB /6 GB RAM po 64 GB a 128 GB vnitřní paměti.

Zadní fotoaparát by pak měl dostat hlavní 12 Mpix senzor a rozlišení selfie přední kamerky vypadá na 8 Mpix. Alespoň kapacita baterie nám utěšeně narostla a 5400 mAh už je opravdu pořádná porce. Přesné datum vydání ani cenu sice ještě nemáme, ale evidentně už je vše na dobré cestě a snad nebudeme čekat příliš dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.