Včera večer byl v Paříži oficiálně představen telefon Oppo Find X a také jeho luxusní verze Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition. Vzhledem k tomu, že se o telefonu hodně dlouho mluvilo ještě před jeho uvedením a mnohé z parametrů potvrdila i společnost Oppo, jeho prezentace byla především zaměřena na opravdu unikátní konstrukci kamer, a to jak přední kamery, tak i kamer zadních.

Oppo Find X

Hlavní parametry

Začněme hlavními parametry Oppo Find X. Telefon si právem zaslouží označení vlajková loď a může směle konkurovat letošním doposud vydaným top modelům dalších výrobců. Designově je to velmi povedený telefon s minimálními rámečky kolem displeje, včetně toho horního, kde najdeme pouze sluchátko přístroje.

Zakřivený OLED displej má úhlopříčku 6,4 palce s FullHD+ rozlišením a obrazovka má vůči tělu poměr 93,8%, tedy alespoň podle tvrzení výrobce. To však nemá vliv na výšku telefonu, která činí 156,7 mm.

Prezentace potvrdila i procesor Snapdragon 845 s 8 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště. Baterie má solidní kapacitu 3730 mAh. Podporuje rychlé nabíjení VOOC. Podporu Super VOOC najdeme u verze Lamborghini Edition. Pro ty, které zajímá podpora LTE máme jistě dobrou zprávu, Oppo Find X má všechny globální sítě, včetně těch našich. Telefon běží na Android 8.1 Oreo s nadstavbou Color OS 5.1

Speciální konstrukce kamer

Foto výbava Oppo Find X si zaslouží samostatný odstavec už jen proto, že jejich konstrukce je neobvyklá. Zadní duální kamera i přední selfie jsou spolu s dalšími senzory uloženy ve vysunovacím panelu, který se vysune ve chvíli, kdy budete chtít telefon odemknout, nebo fotit.

Oppo říká, že se panel vysune během 0,5 sekundy. Měl by bez úhony přežít až 300 tisíc vysunutí, přičemž průměrný uživatel jej použije zhruba 150 krát za den. Životnost by tedy měla být přibližně 5 let. Přední kamera má 25 MPix a zadní duální fotoaparát tvoří snímače 16 a 20 MPix. Na vysunovacím panelu je také uložen infračervený senzor pro 3D skenování tváře a odemknutí přístroje, protože snímač otisků chybí.

Ceny a dostupnost

Oppo Find X by se měl na trhu objevit v srpnu/auguste, oficiálně by se měl prodávat ve Španělsku Itálii, Francii a Holandsku za 999 Euro (25 784 Kč).

Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition

Na začátku jsme zmínili, že byla představena i luxusní verze Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition. Tento telefon má zadní panel z uhlíkových vláken, na kterém je kromě loga Oppo vyveden i znak Lamborghini. Kapacity interní paměti se vyšplhala 512 GB a najdeme zde super rychlé nabíjení Super VOOC (10V/5A, 50W), které umožní nabít 3400 mAh baterii z 0 na 100% za 35 minut. Telefon má také stylovou krabici a příslušenství, kdy i zde byly inspirací automobily Lamborghini.

To vše s sebou nese i cenu, která je opravdu astronomická. Za svoje Lambo do kapsy zaplatíte 1699 Euro, což je v přepočtu 43 851 Kč. Ano, je to mnoho, ale auta od Lamborghini taky nejsou zrovna levná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.