Po včerejší prezentaci Oppo Find X se ještě teď některým z nás točí hlava z jeho parametrů a hlavně ceny. Je to parádní telefon, ale což takhle se mrknout na něco levnějšího? Tím by mohl být například Oppo A73s, o kterém se tvrdí, že bude podstatně cenově dostupnější.

Mělo by jít o nástupce loňského Oppo A73 a také o telefon střední třídy. Představen by měl být koncem měsíce a cenovka by se měla pohybovat kolem 298 dolarů.

Procesorem zde bude letošní hvězda střední třídy z dílen MediaTek, Helio P60. Čipset doplní 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Displej Oppo A73s by měl mít úhlopříčku 6 palců s rozlišením 2160 x 1080 pixelů bez horního výřezu.

Ve foto výbavě nalezneme zadní mono 13 MPix fotoaparát a přední kamera je 8 MPix s podporou AI. Telefon poběží na Android 8.1 s nadstavbou Color OS 5.1 a baterie bude mít kapacitu 3410 mAh.

Obecně by se tedy dalo říci, že Oppo A73s je hodně podobný Oppo Realme 1, který se dostal na trh zhruba před měsícem, ale jeho cena byla poněkud nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.