Minulý měsíc jsme se dočkali hned trojice nových telefonů Nokia, konkrétně se pak jednalo o modely Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. A firma HMD, tedy majitel značky, rozhodně neplánuje zpomalit a na trh tak brzy zamíří Nokia 5.1 Plus, která už dokonce prošla i certifikačním procesem TENAA. Takže je jasné, že reálné vydání je opravdu na spadnutí. A dnes se nám do spárů dostaly další informace odhalující design a vybavení tohoto telefonu.

Podle těchto zpráv by také Nokia 5.1 Plus měla dostat do vínku procesor Helio P18 (tedy MT6755S), který už byl použit u 5.1. To by zcela odpovídalo předchozím spekulacím o neznámém octa-core procesoru s jádry taktovanými na 2 GHz. Ten pak doplní 3GB/4GB/6GB RAM a 32/64 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát by měl být duální s hlavním 13 Mpix senzorem, přední selfie kamerka pak 8 Mpix. Kapacita baterie bude 3000 mAh a telefon poběží na Androidu 8.1 Oreo.

Podle obrázků opět neutečeme populárnímu vykousnutí displeje, ale to nás momentálně ani moc nepřekvapuje. Displej by měl být 5,86-palcový s poměrem stran 19:9 a rozlišením 1520 x 720 pixelů. Telefon se tak vlastně více podobá modelu Nokia 6X než původnímu 5.1. Pesimistické odhady hovoří o oficiálním představení na veletrhu IFA v září, ale spíše bych se přikláněl k bližšímu termínu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.