Ohodnoťte článek

Závislost na procesorech od Qualcommu se u čínského výrobce může velmi stát nevítaným břemenem, jak ostatně ukázala nedávná anabáze firmy ZTE. Proto je dávné rozhodnutí značky Huawei jít vlastní cestou s čipy Kirin velmi uvážlivé a znamená důležitou flexibilitu a nezávislost. A ani na poli chystaných 5G modelů nehodlá Huawei souboj vypustit a pokusí se nabídnout vlastní alternativu k nejvyššímu kousku od Snapdragonu.

Modernímu high-endu mobilních procesorů totiž momentálně dominuje Snapdragon 845, proti kterému současný top model Kirin 970 na výkonu prostě ztrácí. Na druhou šlo o první procesor vybavený samostatným čipem pro umělou inteligenci, takže samotný hrubý výkon šel stranou. Brzy by mělo dojít i na napravení tohoto stavu, protože Kirin 980 vypadá velmi silně. Dnes se k nám však dostaly informace ještě o dalším špičkovém modelu Kirin 1020, který by měl dosahovat až 400.000 bodů v Antutu…

Na ten si ale ještě počkáme hezkých pár chvil, protože by měl pravděpodobně dorazit až v průběhu roku 2019. Dá se tak s úspěchem předpokládat, že půjde právě o 5G model, který bude usilovat o mobilní výkonnostní trůn. Určitě tak bude dostupný pro celou škálu telefonů Huawei a Honor, protože by přece byla škoda si ho někde zbytečně škudlit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.