Značka Huawei momentálně sklízí zasloužené úspěchy s vlajkovými modely řady P20 a zejména Huawei P20 Pro s trojicí fotoaparátů Leica  je opravdu špičkovým kouskem. Podle DxOMarku je ostatně na úplné špici výsledků mobilních fotoaparátů. Řada P20 byla představena v dubnu a další podobná vlajková loď řady Mate by měla následovat pravděpodobně na podzim. Podle posledních informací by Huawei Mate 20 měl být představen někdy v říjnu, ale dnes na internet pronikla údajná fotografie prototypu telefonu.

Jedná se o fotografii velmi nízké kvality a rozlišení, jak se ostatně na špionážní snímek sluší a patří. I tak je logo značky Huawei jasně viditelné a identifikace je tak bez debat. Telefon má podle snímku zakřivený bezrámečkový design, po stranách jsou opravdu rámečky v podstatě nulové a dolní s horními jsou také výrazně zúženy. Poměrně překvapivě nemá telefon ani dnes tak moderní vykousnutí displeje, což osobně s povděkem kvituji.

Na světě už je i designový nákres tohoto modelu, podle kterého by tento telefon měl mít identickou trojici fotoaparátů jako Huawei P20, takže další indicie ukazující na fakt, že se opravdu jedná o špičkový Huawei Mate 20.

Podle spekulací by Huawei Mate 20 měl dostat i vylepšený procesor Kirin 980, který v Antutu údajně zvládne nakřečkovat přes 350.000 bodů. Nikde také není k vidění čtečka otisků prstů, což by naznačovalo použití čtečky integrované přímo v displeji. Ostatně to už jsme měli možnost vidět u minulé generace s luxusní verzí Huawei Mate RS Porsche Design.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.