Za pět dnů se dočkáme hned dvou novinkových produktů společnosti Xiaomi. Kromě toho, že telefon Redmi 6 Pro rozšíří již stávající řadu Redmi 6, v tentýž den se k nám dostane i tablet Xiaomi Mi Pad 4.

Přestože se očekávalo, že po nic moc úspěšném Mi Pad 3 Xiaomi od produkce tabletů ustoupí, dočkáme se jeho následovníka. Tedy alespoň to tvrdí oficiální teaser na čínském Weibo.

Co se parametrů týče, víme jen opravdu málo, přestože Mi Pad 4 má za sebou už i prověření ve FCC a 3C. Tyto instituce jsou poměrně skoupé na slovo, takže některé ze specifikací lze pouze tipnout.

Očekává se, že displej tabletu bude mít úhlopříčku 7,9 palce a rozlišení bude FullHD. Proslýchá se i cosi o poměru stran 18:9, což je u tabletu docela nevídané. Dále podle výpisu ze 3C víme, že zde najdeme podporu Wi-Fi a Bluetooth a rychlo nabíjení 5V/2A.

Sítí kolují také zmínky o procesoru Snapdragon 660 a obří 6000 mAh baterii. Operačním systémem by měl být Android 8.1 Oreo. O cenách Mi Pad 4 si zatím čínští tipaři netroufají ani spekulovat, takže si ještě pár dnů na tuto informaci budeme muset počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.