Za pět dnů se dočkáme hned dvou novinkových produktů společnosti Xiaomi. Kromě toho, že telefon Redmi 6 Pro rozšíří již stávající řadu Redmi 6, v tentýž den se k nám dostane i tablet Xiaomi Mi Pad 4.

Přestože se očekávalo, že po nic moc úspěšném Mi Pad 3 Xiaomi od produkce tabletů ustoupí, dočkáme se jeho následovníka. Tedy alespoň to tvrdí oficiální teaser na čínském Weibo.

Co se parametrů týče, víme jen opravdu málo, přestože Mi Pad 4 má za sebou už i prověření ve FCC a 3C. Tyto instituce jsou poměrně skoupé na slovo, takže některé ze specifikací lze pouze tipnout.

Očekává se, že displej tabletu bude mít úhlopříčku 7,9 palce a rozlišení bude FullHD. Proslýchá se i cosi o poměru stran 18:9, což je u tabletu docela nevídané. Dále podle výpisu ze 3C víme, že zde najdeme podporu Wi-Fi a Bluetooth a rychlo nabíjení 5V/2A.

Sítí kolují také zmínky o procesoru Snapdragon 660 a obří 6000 mAh baterii. Operačním systémem by měl být Android 8.1 Oreo. O cenách Mi Pad 4 si zatím čínští tipaři netroufají ani spekulovat, takže si ještě pár dnů na tuto informaci budeme muset počkat.