Loni v květnu/máji byl uveden Xiaomi Mi Max 2 a letos zatím stále čekáme na jeho nástupce. Jistě, různé fámy a spekulace o Mi Max 3 úspěšně plní internet, ale pořád jde jen o zprávy typu „jedna čínská paní povídala“.

Samozřejmě se dostalo i na informace serióznější, protože údajný Max 3 prosvištěl 3C certifikací, tam se měl ukrývat pod kódovým označením M1807E8S a měl být osazen procesorem Snapdragon 710.

No a podle všeho byl zahlédnut i na Tenaa. Tam se měl vyskytnout hned ve třech verzích, ale opět jsou k dispozici jen kódová označení M1804E4C, M1804E4T a M1804E4A a ani jedno z nich nekoresponduje s tím, jak byl telefon označen na 3C.

Každopádně z Tenna výpisu plyne, že bude mít displej s úhlopříčkou 6,9 palce a FullHD+ rozlišením. Přístroj bude pohánět osmi jádrový čipset s taktem 1,8 GHz a baterie bude mít obří kapacitu 5400 mAh.

Tři verze se liší v kapacitě pamětí, kdy jedna má 3 GB RAM a 32 GB interní paměti, další 4 GB + 64 GB a poslední pak 6 GB + 128 GB. Operačním systémem by měl být Android 8.1 Oreo.

Pokud tedy skutečně jde o telefon Xiaomi Mi Max 3, mohli bychom se brzy dočkat jeho uvedení, které ostatně sliboval i Lei Jun, který hlásil, že by se zařízení mohlo objevit na trhu v červenci/júli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.