Ohodnoťte článek

Xiaomi Mi 8 se až do nynějška prodával pouze na čínském trhu. Sice se vědělo o tom, že by se telefon měl objevit i v rámci globálních prodejů, ale termín zahájení znám nebyl.

Očekává se, že se  Mi 8 podívá i na trh do Španělska, Itálie, Francie, Ruska, Egyptu, Indie, Thajska a Vietnamu. I počet zemí, kde bude telefon k mání je symbolický, je jich totiž 8.

Společnost Xiaomi oznámila, že nyní startují prodeje ve Francii a Rusku a v následujících týdnech bude nabízen i ve zbývajících zemích. Tuto informaci sdělil zástupce Xiaomi na jejich oficiálním fóru.

Při letmém pohledu na internetové obchody ve Francii a v Rusku však po Xiaomi Mi 8 není ani vidu ani slechu. Je tedy možné, že je přístroj nabízen prostřednictvím místních prodejců či operátorů a nebo je k mání v kamenných obchodech.

Co se týče cen na mimo čínském trhu, nepadlo na toto téma na Xiaomi fóru ani slovo. Lze však očekávat, že bude poněkud vyšší, než oficiální čínská cena. Ostatně už včera jsme se zmínili o tom, že dokonce i někteří asijští přeprodejci telefon nabízejí za cenu vyšší až o 200 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.