Telefony značky Honor se na našem trhu těší dlouhodobě velmi dobré pověsti a popularitě a nejen u nejvyšších modelů. Oblibu si získávají i levnější kousky a do boje na našem trhu už oficiálně vyrazil už i Honor 7S. A že je v této kategorii nabito, protože bude přímo soutěžit se stálicemi typu Xiaomi Redmi 5A , případně levnějšími modely od Nokie. Bude mít tedy Honor 7S čím zaujmout ?

Ačkoliv je Honor 7S označován v propagačních materiálech jako bezrámečkový, tak jediným pohledem samozřejmě pochopíte, že tomu tak není. Displej sice nemá nějaké extra tlusté rámečky na bocích, ale jejich přítomnost je neoddiskutovatelná. Jinak se jedná o 5,45-palcový displej s HD+ rozlišením 1440 x 720 pixelů, tedy s poměrem stran 18:9. Telefon je také poměrně kompaktní a váží pouhých 142 g.

This slideshow requires JavaScript.

Základní hardwarové vybavení zahrnuje quad-core procesor MT6739, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 13 Mpix zadní fotoaparát, 5 Mpix selfie přední kamerku, 3020 mAh kapacitu baterie, hybridní dual SM slot, podporu odemykání obličejem, micro USB konektor a systém Android 8.1 Oreo. Takže například zcela chybí čtečka otisků prstů.

Předprodeje Honor 7S by u našich prodejců měly začít už dnes a reálná dostupnost je odhadována někdy na začátek července. V nabídce bude černá, modrá a zlatá verze telefonu, takže i zákazníci vybírající podle barev snad budou uspokojeni. Cena je oficiálně nastavena na 2799 korun, což není mnoho, ale jak zmíněno, tak konkurence je opravdu neúprosná.