Asi není sporu o tom, že společnost Huawei dbá na inovativní přístup a vráží nemalé peníze do výzkumu a vývoje. A také si své myšlenky nechává patentovat. Jeden z jejich patentových návrhů s názvem „Mobilní komunikační zařízení“ byl před pár dny schválen a jde o mobilní zařízení s obrazovkou přes celý čelní panel.

Pokud bychom tento nový přístup k zvětšení užitné plochy obrazovky telefonu nebo i tabletu měli v kostce shrnout, jedná se o uložení displeje do pouzdra či zadního krytu, kde jsou hrany přístroje nahrazeny lepenými kovovými pásky.

Hlavním důvodem pro takovéto řešení je vlastně absolutní odstranění rámečků kolem obrazovky a zvětšení její užitné plochy, což při stávajícím uložení displeje do běžně používaného rámu nebylo dost dobře možné.

Huawei navíc tvrdí, že technologie lepených kovových pásků namísto hran telefonu je na takové úrovni, že je díky tomu přístroj vodotěsný, prachuvzdorný a pásky jsou navíc i antistatické.

Obrazovka je takto uchycena pouze v horní a dolní části zadního krytu a na její boční hrany není vyvíjen zbytečný tlak. Na horní a spodní straně tak zůstává jen velmi úzký rámeček.

Může tato nová technologie uložení obrazovky souviset s tím, že Huawei nakupuje obří 6,9 palcové OLED displeje od Samsung Display? Spekuluje se, že telefon s tímto zobrazovadlem by se mohl objevit už koncem letošního, nebo začátkem příštího roku a mohly by to být přístroje z řady Mate 20.

Mělo by se totiž jednat o ploché obrazovky, které by pro využití nového patentu byly jako dělané. Povede se to Huawei realizovat? A budou takto konstruované telefony opravdu odolné, nebudou se ohýbat a nebo praskat? A co na to Jan Tleskač?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.