Kontury připravovaného Xiaomi Mi A2 se nám v posledních dnech konečně začínají pořádně vybarvovat a telefon začíná konečně vypadat opravdu reálně a na spadnutí. Po víkendovém Youtube hands-on videu prototypu tu dnes máme další reálný ukazatel na blízká setkání mobilního druhu.

Xiaomi Mi A2 se totiž objevilo na webových stránkách jednoho ze švýcarských prodejců (konkrétně se jedná o Digitech.ch) a my tak máme možnost poprvé spatřit evropské ceny a dokonce i možné datum dostupnosti. Nutno dodat, že ceny vypadají sice výše než čínská numera za Mi 6X, ale s tím se muselo počítat. Základní 32 GB varianta telefonu by totiž měla stát 289 CHF (asi 6480 Kč) , 64 GB verze 329 CHF (asi 7380 Kč) a nejvyšší 6 GB + 128 GB pak až 369 CHF (asi 8300 Kč).

Podle záznamů tohoto obchodu by telefon měl být dostupný od 8. srpna, takže se oficiální představení dá očekávat někdy na konci července nebo začátku srpna. Podle specifikací se jedná opravdu o zcela identický kousek jako je Mi 6X, jen s čistým Androidem a nám libými LTE frekvencemi. Takže klasická sestava s 5,99-palcovým FHD+ displejem, procesor Snapdragon 660, duální 20 Mpix + 12 Mpix zadní fotoaparát s AI, selfie 20 Mpix kamerka a jiné. Tak sem s ním.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.