Ohebné displeje jsou dalším svatým grálem výrobců telefonů a už jsme měli možnost vidět v této oblasti zajímavé patenty od gigantů jako Huawei, Samsung nebo LG. Do party se evidentně hodlá velmi brzy razantně přidat Motorola a jejich nový patent vypadá velmi zajímavě. Tedy on byl podán už v roce 2016, ale teprve dnes se o něm začalo hovořit nahlas. Že by to znamenalo nějaký pohyb na ohebné frontě ?

Zmíněný patent se zaobírá možným poškozením displeje častým ohýbáním a potenciální deformací. Tento problém by měla vyřešit speciální technologie založená na nahřívání vytížené části displeje v oblasti kloubu a automatickým samo-opravením této dočasné deformace. Podle schémata patentu by se v kloubu nacházel speciální tepelný senzor, který by určoval dávku tepla nutnou ke korektnímu nahřátí OLED displeje a jeho vyrovnání.

Od patentu k reálnému kusu je však ještě velmi dlouhá cesta a od Motoroly jsme zatím neměli možnost vidět ještě ani náznak prototypu s podobnou technologií. Obecně se ohebné displeje potýkají s řadou problémů, které se ještě žádnému z výrobců nepodařilo uspokojivě vyřešit. Ohebné OLED displeje jsou prozatím strašlivě drahé a momentálně se také kvalita plastů nemůže rovnat pocitu a komfortu používání displeje pokrytého sklem. Ale nedávno se například podobně pesimisticky hovořilo i o čtečkách integrovaných přímo v displeji…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.