MK3 je označení kvalitní české taktické pušky, ale je to také název chytrého čínského outdoorového gadgetu, který by se dal popsat zkratkou pět v jednom. O co tedy jde?

MK3 je inteligentní gadget s funkcemi Walkie-Talkie, Bluetooth reproduktorem, LED svítilnou a nouzovým tlačítkem SOS a stylus perem, které vám pomohou při cestování, horolezectví, turisitice, cyklistice nebo kempování. V podstatě jde o zařízení, které pomocí Bluetooth spárujete se svým telefonem a rázem z něj máte vysílačku, lampu, reproduktor nebo prostředek pro volání záchranářů.

MK3

Možná se ptáte, proč někdo něco takového vyvíjí? Odpověď je snadná. Telefony mimo běžnou kapsu u kalhot nebo kapsičky v kabelce jsou obecně náchylné k poškození. Pokud tedy nechcete neivestovat do kvalitního odolného telefonu, který ovšem v běžném životě působí krapet monstrózně, tak máte možnost pořídit si tento gadget. Takto můžete dát svůj běžný mobil do baťůžku a pomocí rozhraní Bluetooth a zařízení MK3 máte problém vyřešen.

Najednou máte v ruce vysílačku, kterou použijete pro komunikaci s přáteli, na které nevidíte. Můžete pomocí SOS tlačítka odesílat svou polohu na vámi vybraná čísla spolu s krátku zprávou, posvítit si v noci na cestu, nebo přes reproduktor poslouchat třeba předpověď počasí na nadcházející den.

MK3

A co to stylus pero? K čemu je určené? Je to jednoduchá vychytávka pro zimní období. Většina běžných telefonů nejde ovládat v rukavicích. Tady jen vytáhnete pero a můžete psát SMS nebo fotit vaším telefonem aniž by vám omrzaly prsty. To vše samozřejmě vyžaduje jakousi ochranu a proto má MK3 certifikaci IP67.

Pokud tedy máte zájem, na Kickstarteru můžete přispět a svůj MK3 budete mít se slevou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.