Už jen dva dny nás dělí od představení telefonu Oppo Find X. Přístroj na sebe strhává velkou pozornost a není nouze o informace, které lze rozdělit na ty seriózní a na různé fámy a spekulace.

Mezi důvěryhodné zprávy můžeme zařadit i oficiální teaser, který upozorňuje na opravdu působivý poměr displeje vůči tělu. Ale i tato upoutávka má dvě verze. Nejdřív se objevil snímek, kde bylo zobrazeno číslo 9 a za ním pouze znak procent.

Krátce na to začal sítí kolovat druhý snímek, kde už jsou procenta poměru kompletně vypsána a jde o poměr 93,8%. To je rozhodně zajímavé, protože tímto číslem se už blížíme tomu, co mnozí výrobci rádi označují jako Full-screen design, což by teoreticky mělo znamenat 100% poměr obrazovky k tělu.

Jedním z telefonů, který překročil magickou hranici 90% poměru je Vivo Nex se svými 91,24% plochy obrazovky. U Find X by poměru 93,8% mohlo být dosaženo zdokonalenou technologií displeje, který bude po stranách zakřiven podobně jako například u Samsung telefonů a případného přeskupení předního fotoaparátu a dalších senzorů.

Včera jsme se mohli podívat na GIF snímek, který ukazuje, že Find X by mohl mít posuvný zadní i přední panel, takže fotoaparáty i senzory by byly vlastně uloženy pod posuvným displejem. Kolik je na tom pravdy těžko říci. Ale vzhledem k tomu, že i tištěné pozvánky na prezentaci se nesly v podobném duchu, kdo ví jak vše nakonec dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.