I když se o Xiaomi Mi A2 v posledních týdnech (v podstatě od vydání Mi 6X) hovoří neustále, tak jsme se stále ještě nedočkali oficiálního potvrzení od Xiaomi o existenci tohoto modelu. Došlo sice už na uvedení Mi A2 Lite v Singapuru, ale to je prozatím asi všechno. Informační bariéru včera prolomilo zajímavé neoficiální hands-on video s telefonem, co vypadal opravdu jako prototyp Mi A2. Video se na Youtube dostalo od dvojice španělských šikulů, ale nevydrželo online příliš dlouho. Naštěstí se alespoň stihlo uložit pár dokumentárních fotografií.

Xiaomi Mi A2 se tak vesele může přesunout z kategorie přízraků do mnohem hmatatelnější podoby a vypadá to, že by brzkému vydání nemělo už moc bránit. Telefon je v podstatě identickou kopií Xiaomi Mi 6X jen s čistým Androidem namísto MIUI, ale to se všeobecně očekávalo. Ostatně proč měnit něco co tak skvěle funguje, specifikace MI 6X jsou na střední třídu stále výborné.

Když už tak o nich mluvíme, tak určitě neublíží je rychle prolétnout. Mi A2 tak bude disponovat 5,99-palcovým FullHD+ displejem, procesorem Snapdragon 660, duálním zadním fotoaparátem s 12 Mpix + 20 Mpix senzory (hlavním je pak Sony IMX376), LED bleskem, podporou AI módů nebo natáčení 4K video se 30fps. Opravdu Mi 6X jako přes kopírák. Doufejme, že se tak Xiaomi Mi A2 dostane na globální trhy již velmi brzy, protože natěšená fanouškovská základna už pomalu otvírá peněženky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.