Na minulou generaci tabletů od Xiaomi už pomalu padá prach, protože jsme se posledního počinu v této kategorii dočkali v dubnu 2017 s Mi Pad 3. A ten se objektivně řečeno nedočkal nějakého závratného úspěchu, takže se počítalo s tím, že Xiaomi v tichosti celý tabletový produkt prostě zruší. Od té doby se sice objevilo několik náznaků, že bychom se přece jenom mohli dočkat pokračovatele rodu, ale nikdy ne s nějakým pořádným zdrojem a důkazem. Ale Xiaomi Mi Pad 4 evidentně není jen fantazií a zbožným přáním fanoušků, protože se dnes objevila zpráva, že už dokonce prošel čínskými certifikacemi FCC a 3C.

Bohužel výstupy z těchto čínských certifikačních autorit jsou velmi skoupé na reálné a konkrétní informace o specifikacích, takže musíme vzít zavděk opravdu jen drobty ze stolu. Ostatně posuďte samo, potvrzení 5V/2A rychlo-nabíjení, dual-band Wi-Fi nebo Bluetooth čipu opravdu nejsou nějakými extra objevnými parametry. Ale samotná existence tabletu takovým objevem je, takže buďme rozhodně rádi za toto jasné potvrzení.

 

Před několika týdny se objevila i velmi zajímavá spekulace ohledně dalšího vybavení Mi Pad 4 a možná se tak dočkáme lehké tabletové revoluce. Hovořilo se totiž o FullHD+ displeji s poměrem stran 18:9, což by u tabletu bylo opravdu neobvyklé a rozhodně by šlo o světové prvenství. Ohledně reálné použitelnosti si nejsem zcela jist, zda by šlo o dobrý nápad, ale každá revoluce vychází z bolestivých začátků. Ani výkonem by nemělo jít o nějaké ořezávátko, protože se zmiňoval procesor Snapdragon 660, 6000 mAh kapacita baterie a 13 Mpix zadní fotoaparát.

No, jsem velmi zvědav jak se nakonec situace kolem Mi Pad 4 vyvrbí, protože Xiaomi v této oblasti fandím. Úspěšné projití certifikačním procesem je velmi čerstvé a naznačovalo by brzké představení tabletu, ale o konkrétních datech si zatím netroufám spekulovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.