Ohodnoťte článek

Včera nám začalo MS ve fotbale, proto se dnes budeme držet tématu a podíváme se na chytrý fotbalový míč z dílen Xiaomi. Společnost svůj INSAIT JOY Smart Football zatím propaguje v rámci crowdfundingu za 299 jüanů (47 dolarů). Podpořit jej můžete buď v plné výši ceny, nebo klidně přispět jen 1 dolarem.

Vždy jsem si myslela, že na tak obyčejné jednoduché a kulaté věci jako je fotbalový míč nelze najít nic chytrého. Ale ono to asi jde. Při výrobě Xiaomi INSAIT JOY kopačáku bylo použito technologie tepelného lepení namísto klasického šití. Díky tomu je značně omezeno deformování při opotřebení či promočení vodou. Balón je vyroben z PU kůže, která je odolná proti otěrům a míč tak údajně prý splňuje FIFA standardy.

A teď přijde to, v čem se smart míč liší od těch běžných hloupých. Je do něj integrován modul, který bleskově vypočítá trajektorii a také snímač pro pohyb po trajektorii v reálném čase. Algoritmus analyzuje dynamiku a rychlost pohybu a vypočítá výsledek. Samozřejmě po spárování s telefonem se v příslušné aplikaci objeví výsledky. Vše lze nahrát na cloud a případně i sdílet na sociálních sítích.

V aplikaci lze nastavit několik úrovní a tréningových programů a následně pak i vyhodnocení dosažených výsledků. Můžete si dokonce vytvořit i žebříček úspěšnosti s ostatními spoluhráči. Kopačák INSAIT JOY podporuje bezdrátové nabíjení a na jedno nabití vydrží 3,5 hodiny nepřetržitého provozu nebo 40 dní v pohotovostním režimu.

Xiaomi INSAIT JOY je nabízen ve dvou velikostech. První velikost s obvodem 635-660 mm a hmotností 350-390 gramů je určena pro děti a mlaďochy. Druhá velikost s obvodem 680-700 mm a vahou 420-450 gramů je určena dospělým či profesionálům. Osobně si myslím, že tohle je přesně věc, do které by měl poměrně hodně investovat i FAČR.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.