V dnešní době je skoro nemožné udržet nějaké to technologické tajemství pod pokličkou příliš dlouho, zejména pokud jde o některý z netrpělivě očekávaných telefonů. A už před pár dny se dostaly na světlo první informace a parametry chystaného Xiaomi Mi Max 3, ale ještě zdaleka nešlo o nějaký souhrnný soupis. Dnes k nám dorazila další várka těchto informací a k vidění je toho mnohem více, ale jak už bývá zvykem u spekulací ze sociální sítě Weibo, berte je lehce s rezervou.

Na druhou stranu tyto specifikace vypadají poměrně věrohodně a odpovídají i zhruba tomu, co jsme měli tu možnost vidět a minule. A nutno dodat, že Xiaomi Mi Max 3 vypadá jako velmi dobře vybavený telefon, i když půjde o opravdové monstrum s 6,99-palcovým FullHD+ displejem, takže vtipy o tabletových rozměrech jsou v podstatě pravdivé. Jako procesor je opět uveden zbrusu nový Snapdragon 710 a protože Xiaomi v něj evidentně vkládají velké naděje (viz. Mi 8 SE), tak je jeho přítomnost zcela logická a potěšující. Doplnit by ho mělo 4 GB nebo 6 GB RAM a prozatím neznámá kapacita vnitřní paměti.

Z fotografického vybavení je zatím jasný jen hlavní senzor zadního fotoaparátu, kterým by měl být 20 Mpix Sony IMX363, ale není jasné zda půjde o duální řešení. Systémem bude MIUI 10 postavené na základech Androidu 8.1 Oreo, ale to asi až tak velkým překvapením není. Velmi nadějně vypadá i kapacita baterie, protože Mi Max 3 má podle dnešních informací dostat 5500 mAh spolu s 18W rychlo-nabíjením, což je příjemný pokrok oproti minulé generaci.

Oficiální představení Xiaomi Mi Max 3 se očekává někdy během července, takže zhruba někdy na konci června bychom už mohli mít v ruce většinu základních parametrů potvrzených. Pro milovníky obřích „lopat“ půjde o jasnou volbu, takže Xiaomi se o prodeje tohoto kousku určitě nemusí obávat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.