Šikovné porty USB Type-C už zdomácněly u v podstatě veškerých moderních telefonů s Androidem nebo notebooků s Windows a dokonce i Apple už tento standard milostivě zahrnul do povinné výbavy MacBooků a MacBooků Pro. Ale v případě konektorů i svých telefonů iPhone a tabletů iPad se stále zuby nehty drží proprietárního Lightning portu, což velkou většinu uživatelů rozhodně netěší. A kvůli historické neochotě ke změně a snaze jít svojí cesto to dlouho nevypadalo na změnu k lepšímu.

Podle posledních zpráv to vypadá, že se v pekle bude poměrně brzy bruslit, protože Apple zvažuje pro novou generaci telefonů a tabletů přechod k USB Type-C konektoru. Tato změna by měla proběhnout v roce 2019 a značně by usnadnila život jablečným nadšencům při hledání kompatibilních kabelů. Nemluvě o teoreticky výrazně rychlejším možnostem tohoto portu, pokud samozřejmě počítáme s USB 3.1. Jedná se o natolik drastickou a revoluční změnu, že dokonce i my v naší malé čínské bublině jsme museli o této spekulaci informovat.

Vše je však stále údajně ještě v designové fázi a tak se USB Type-C portu nedočkáme hned u příští generace iPhonů a iPadů, protože ta by měla dorazit už zhruba za tři měsíce. Ale další várka už by měla spadat do roku 2019 a do té doby se jablečným inženýrům určitě povede tento přechod uskutečnit. Konečně budete moci svým kamarádům a kolegům z klanu iOvcí půjčit napájecí kabely, aby mohli z powerbanky dobít svého zcela vyčerpaného křemíkového oře.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.