Včera byly uvedeny do života dva velmi levné kousky Xiaomi telefonů, konkrétně Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A. Jejich ceny startují na 599 jüanech (94 dolarů) za Redmi 6A, v případě nižší verze Redmi 6 je to 799 jüanů (125 dolarů).

Výbava telefonů je odpovídající ceně a jde o poměrně dobrý poměr cena/výkon. My se dnes mrkneme na vybavenější a lehce dražší stroj Redmi 6, který i při tak nízké ceně dostal do výbavy zadní duální fotoaparát.

Ten je složen ze snímačů 12 MPix a 5 MPix, nechybí autofokus a LED blesk. Primární 12 MPix snímač by měl mít clonu f/2.2 a velikost pixelů 1,25 μm, sekundární 5 MPix senzor má také světelnost f/2.2 a velikost pixelů 1,12 μm. Přední kamera je 5 MPix a podporuje AI pro portrétní režim.

Bližší informace o typech snímačů zatím nejsou k dispozici, zato jsou k vidění první foto výstupy. Do světa je pustila sama Xiaomi a na první pohled vypadají dost dobře.

Jistě, velikost pixelů 1,25 μm dává tušit, že focení za špatných světelných podmínek by mohlo dopadnout dobře i s poněkud horší světelností f/2.2. Ovšem fotky byly evidentně zmenšeny a chybí jim exif, podle kterého by se dalo jednoznačně říci, že byly skutečně nafoceny Redmi 6.

Osobně si počkám na nějakou recenzi, kde budou fotky prokazatelně nafoceny tímto telefonem. Ale kdyby Redmi 6 fotil opravdu takto, tak za tu cenu rozhodně stojí za to si jej pořídit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.