Velmi zajímavý Asus Zenfone 5z jsme měli možnost vidět v únoru na MWC 2018 v Barceloně a pak se po něm v podstatě slehla zem. Ale to je u modelů od Asusu bohužel velmi častým nešvarem. Ale blýská se na lepší časy, protože oficiální japonské vydání bylo dnes oznámeno na Twitteru s dostupností od 15.června a  hned v závěsu dojde i na nás Evropany. Telefon se totiž objevil už i na stránkách francouzské a italské pobočky firmy a cena je překvapivě velmi příznivá.

Jedná se totiž opravdu o vlajkový model značky nabitý velmi silným hardwarem v čele s procesorem Snapdragon 845, 6GB/8GB RAM, 64GB/128GB/256GB vnitřní paměti, nebo 6,2-palcovým Super IPS+ 19:9 displejem s FullHD+ rozlišením. Snad jen fotografické vybavení vypadá papírově lehce poddimenzovaně s duálním zadním fotoaparátem se 12 Mpix (Sony IMX363, f/1.8, OIS) + 8 Mpix senzory a 8 Mpix selfie kamerkou. Na druhou stranu ale také třeba NFC čip, 3300 mAh kapacitu baterie, stereo reproduktory  a Android 8 Oreo s podporou Project Treble.

Evropské ceny vypadají opravdu velmi slušně, protože za základní 6GB + 64GB model si Asus řekne o 499 euro, i když pravda s nutností zažádat o 50 eurovou slevu. Ale díky tomu se dostane i pod cenu OnePlus 6, které začíná na 519 euro a se kterým se určitě hodlá poměřovat. Otázkou do pranice zůstává, jak s celou situací zamíchá Xiaomi Mi 8, ale tam si budeme muset na dostupnost počkat ještě hezkou chvíli a cena v Evropě je také zahalena v mlhách nejistoty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.