Představovačka Oppo Find X, která proběhne 19. června/júna v pařížském Louvre je pro mnoho našich čtenářů a určitě nejen pro ně velmi očekávanou událostí. Ostatně se není čemu divit, po dlouhých čtyřech letech se konečně můžeme těšit na pokračovatele řady Find, která je pověstná tím, že jde o telefony se skvělou výbavou.

A bude se na co těšit? Zdá se, že ano. Sice se tu a tam vyskytly škarohlídské spekulace o tom, že Find X nebude mít Super VOOC, že nebude mít baterii s dostatečnou kapacitou a podobné jobovky, ale zatím to vypadá, že to snad byly jen předčasné poplašné zprávy.

Samozřejmě, dokud Oppo Find X nebude oficiálně na světě, nic není jisté na sto procent. Zatím víme, že je potvrzen pětinásobný bezztrátový optický zoom s rotačním úhlem 90° u jednoho z objektivů zadního duálního fotoaparátu, který bude fungovat jako teleobjektiv.

6,4 palcový AMOLED displej telefonu bude téměř bezrámečkový. Před pár chvílemi byl potvrzen i procesor Snapdragon 845, který doplní 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Údajně by neměla chybět podpora 5G, ale zde je to tak trochu tanec na tenkém ledě.

Dále se hovoří a je tak napůl potvrzena i 3D technologie rozpoznávání obličeje a do hry se opět vrací i rychlé nabíjení Super VOOC. I v tomto případě jde o informaci, která může, ale nemusí být pravda, protože certifikační výpis 3C odhalil nabíjení 5V/4A (20W). V souvislosti s nabíjením se mluví i o baterii s kapacitou 3645 mAh.

Mnozí naši čtenáři se také ptají jak to bude s podporou „českých“ LTE pásem. I přes usilovné hledání na síti jsme informaci o tom, jaká pásma bude Oppo Find X podporovat nenašli.

Nicméně si dovolíme jednu naši malou dedukci. Jestliže se Oppo chystá vstoupit na evropský trh a dokonce hodlá Find X představit v Paříži, byli by sami proti sobě, kdyby telefon evropská pásma nepodporoval. Jakmile se v tomto směru něco dozvíme, určitě vás budeme informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.