Ohodnoťte článek

Podle posledních zpráv se společnost Huawei dala do holportu se Samsung Display a učinila objednávku na obrovské OLED displeje s úhlopříčkou 6,9 palce. Tato zobrazovadla chtějí zřejmě použít u svých chystaných telefonů řady Mate 20.

Další info říká, že pokud se bude dařit a vše půjde podle plánu, první pádla s tímto displejem by se mohla objevit buď ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, případně začátkem roku 2019. Za zmínku jistě stojí, že půjde o ploché, nikoli zakřivené obrazovky.

Právě načasování uvedení nových Huawei telefonů vede k dohadům, že půjde o přístroje Mate 20 a Mate 20 Pro. Loňské modely Mate 10 a Mate 10 Pro byly totiž také představeny v polovině října/októbra.

Je určitě zajímavé, že pokud Huawei použije tento obří displej u Mate 20, přeskočí tak v rámci čelního panelu nadcházející Apple telefon, který by měl mít 6,46 palcový displej a zřejmě i Samsung Galaxy Note 9, kde se očekává 6,38 palcové zobrazovadlo.

To může mít i souvislost s oblibou čínských uživatelů v obrovských displejích, pravděpodobně kvůli tomu, že čínské znaky zabírají hodně prostoru a větší displej znamená méně rolování obrazovky.

Někteří spekulanti také tvrdí, že uvedení Huawei telefonu s takto velkým displejem je odpovědí na to, že se Apple chystá letos také na větší displej prý údajně proto, aby vyhověl právě čínským uživatelům, a to Huawei nemůže nechat jen tak. A pak že prý na velikosti nezáleží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.