Herní telefon Asus Rog byl začátkem měsíce uveden na veletrhu Computex a rozšířil tak partu herních přístrojů jako jsou Razer Phone, Nubia Red Magic a Xiaomi Black Shark.

Papírově by se mělo jednat o velmi výkonný stroj se špičkovou výbavou. To potvrzují i Geekbench testy, kterými Asus Rog prošel. Jeho výkon je monstrózní a stal se tak naprosto nejvýkonnější přístrojem, který je poháněn procesorem Snapdragon 845, hitem letošních vlajkových lodí.

V Geekbench je porovnáván s telefony Xiaomi Mi Mix 2S, HTC U12+, Sony Xperia XZ2, OnePlus 6, Xperia ZX2 Compact a Galaxy S9+. Těchto výsledků zřejmě dosáhl díky přetaktování čtyř jader na frekvenci 2,96 GHz, přičemž ostatní soupeři mají maximální frekvenci 2,7 GHz. Výrobce navíc v případě Asus Rog zvolil speciální 3D systém chlazení pomocí vodních par.

Podle prvních informací by se měl Asus Rog začít prodávat v druhé polovině letošního roku a cena prý nebude nízká. Každopádně pokud již teď láme rekordy v syntetických testech, může být před zahájením prodeje dále optimalizován a případní zájemci o koupi už by měli pomalu začít střádat do prasátka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.