Poptávka po přerostlých telefonech či phabletech je stále poměrně velká a řada Xiaomi Mi Max se u fanoušků dlouhodobě těší masivní popularitě. Takže je jen logické, že se fandové nepřestali dotazovat na třetí generaci této řady a podle všeho je Lei Jun & spol. konečně vyslyšeli. Sice jde opět jen o velmi kusé a spekulativní informace z čínské certifikační autority, ale zasvěcené zdroje si jsou poměrně jisté, že by se opravdu mělo jednat o Xiaomi Mi Max 3.

Konkrétně pak byl telefon spatřen v certifikacích 3C pod modelovým označením “M1807E8S” a čínšří kolegovo se zaklínají, že se pod tímto krkolomným názvem skrývá právě třetí generace Mi Max. Telefon bude vyráběn IAC v Nanjingu a měl by dostat do vínku zbrusu nový procesor Snapdragon 710 vyráběný 10nm procesem s dvojicí jader Cortex-A75 taktovaných na 2.2 Ghz doplněné o šestici jader Cortex-A55 s takty 1.7 GHz. Zadní fotoaparát bude duální s čočkami v levém horním rohu, čtečka otisků bude klasická na zádech telefonu a dojde i na 18W rychlo-nabíjení.

To je prozatím vše z hardwarové výbavy a my tak můžeme jen doplnit přítomnost systému MIUI 10 založeném na Androidu 8.1 Oreo. Zbytek výbavy je tak zahalen tajemstvím a všichni jsme zejména zvědavi na kapacitu baterie a úhlopříčku displeje, Minulé generace měly 6,44-palcové obrazovky, ale dnešní doba, kdy 6-palcový displej je mainstreamový, si možná žádá ještě větší „lopaty“ pro slavnou řadu Max. Předběžně se počítá s dostupností telefonu někdy v průběhu července a uvidíme, na kolik si ho Xiaomi budou cenit. Každopádně další potenciální prodejní hit na cestě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.