Trojice nových levných modelů značky Xiaomi se nedávno prohnala čínským certifikačním úřadem TENAA pod modelovými označeními M1804C3CC, M1804C3CE a M1804CDE. Původní odhady hovořily o tom, ře by se mohlo jednat o varianty Xiaomi Redmi 6A, případně Redmi Note 6A. Každopádně vše by mělo být definitivně jasné zítra, protože jeden z ředitelů firmy, Lin Bin, dnes nasdílel veřejnosti teaser plakát, ze kterého jde jasně vyčíst datum 12.června a název Redmi 6.

Ke zmatení veřejnosti přispěla i certifikace dalšího modelu M1805D1SE s moderním vykousnutým displejem a opravdu velmi odpudivým retro stylem designu s širokými rámečky kolem displeje. S největší pravděpodobností by se tak právě mělo jednat o Redmi 6A a dnešní obrázky s klasičtějším vzhledem by měly zobrazovat standardní Redmi 6. Opět s retro vzhledem a na dnešní dobu velmi širokými rámečky, ale jde přece jen o low-end telefon.

Co se týče hardwarového vybavení, tak by novinkové Redmi (ať už se jmenuje nakonec jakkoliv) mělo dorazit s 5,45-palcovým displejem s HD+ rozlišením a novotou vonícím procesorem Helio P22 od Mediateku. Ten je vyráběn 12nm výrobním procesem a měl by přinést funkce jako je Neuropilot AI nebo TensorFlow do low-end segmentu telefonů. Zadní fotoaparát by měl být duální s 12 Mpix hlavním senzorem a minimálně bychom se měli dočkat variant telefonu se 4 GB RAM + 64 GB úložiště a 3 GB + 32 GB verze. Tak jsme zvědavi na zítřek, s čím nás Xiaomi konkrétně zkusí ohromit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.