Nokia X6 spatřila světlo světa zhruba v polovině minulého měsíce a v současnosti se prodává pouze na čínském trhu. A díky parametrům a velmi povedené ceně se prodává tak dobře, že z pultů Nokia X6 zmizela jako blesk i ve čtvrtém prodejním kole.

Telefon se prodává ve třech e-shopech, a to JD.com, Suning, a TMall. A dokonce JD.com hlásí, že Nokia X6 je druhým nejlépe prodávaným přístrojem. Ovšem i přes tyto prodejní úspěchy je tu stále zhruba milion uživatelů, kteří si chtějí telefon pořídit. Jen na zmíněných e-shopech mají aktuálně asi 1,8 milionu předběžných objednávek.

O X6 je tedy obrovský zájem, a to nemluvě o tom, že se stále čeká na to, až bude telefon uvolněn pro globální trhy, což osobně přislíbil hlavní produktový manažér Juho Sarvikas a na svém twitterovém účtu.

Díky tak vysokému zájmu a potřebě uspokojit hlavně čínské zájemce, kteří si telefon rezervovali, se dost možná cesta Nokia X6 na globální trhy poněkud opozdí. Hlavním důvodem tohoto enormního zájmu je určitě výborný poměr cena/výkon, kdy za 1299 jüanů (204 dolarů) dostanete přístroj s procesorem Snapdragon 636 a 4 GB RAM, 5,8 palcovým displejem s poměrem stran 19:9, zadním duálním fotoaparátem a 3060 mAh baterií.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.