Zdá se, že rok 2018 je velmi rušný pro společnost HMD Global. Jen co představila nové modely Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1 i v Praze, už je tady render vylepšeného chytrého telefonu Nokia 5.1 Plus. Takže brzy se můžeme těšit na další přírůstek.

Vypadá to, že tento model Nokia 5.1 Plus bude mít o něco větší displej, jak již napovídá dodatek Plus. Mělo by jít o přibližně 5,7-palcový displej s poměrem stran 18:9. Jedná se o podobný displej jako je u Nokie X6. Lépe si ho můžete prohlédnout na obrázcích i ve videu níže.

Tento smartphone by měl měřit zhruba 149,5 x 71,9 x 8 mm. Vypadá to, že chystaný model Nokia 5.1 Plus se v lecčem podobá Nokii X6. Je vyroben z kombinace skla a kovu. Hlavní zadní kamera je duální a vertikálně umístěná. Při bližším zkoumání obrázků si všimneme i nějakých odlišností s modelem X6. Jedná se například o rozdílnou velikost vrchního výřezu, který je u 5.1 Plus o něco širší. Bližší informace o specifikacích nejsou dosud známé, takže nezbývá nic jiného než potěšit své oko obrázky a vyčkávat. Doufáme, že „plusko“ přinese i procesorové vylepšení a větší paměť než je u základu v podobě Nokie 5.1, který přišel s procesorem MediaTek Helio P18.

Video

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.